Nož za kruh FIBRE CARBON 2, 26 cm, de Buyer

Code: DB428626
Brand: de Buyer
101 €
Online na zalihama (1 pcs)

Nož za kruh De Buyer ima nazubljenu oštricu dugu 25,6 cm izrađenu od visokokvalitetnog njemačkog čelika za noževe. Ekstremna oštrina, jedinstveni sustav balansiranja noževa prema potrebama kuhara. Ručka za udoban rad bez zamora.

Detailed information

Product detailed description

POPIS

Nož za kruh i peciva iz kolekcije Fiber Karbon 2 tvrtke De Buyer ima nazubljenu dugu oštricu i izuzetno je oštar. Zahvaljujući nazubljenom rubu, ovaj je nož idealan za rezanje kruha i drugih vrsta peciva. Također se nosi s tvrdom korom i s njom možete rezati uredne kriške bez lomljenja pahuljaste korice.

Oštrica noža izrađena je od visokokvalitetnog njemačkog nehrđajućeg čelika X50CrMoV15 (specijalni čelik za noževe) tvrdoće 56 HRC (Rockwellova ljestvica tvrdoće). Serija FK2 ima jedinstveni sustav za balansiranje noževa prema potrebama pojedinog kuhara. Jednostavno odvrnite nožicu od nehrđajućeg čelika na ručki i uklonite potrebnu količinu umetaka od nehrđajućeg čelika.

Drška noža izrađena je ručno slojevitošću karbonskih vlakana. To ga čini vrlo izdržljivim, jakim i pruža ugodan i udoban zahvat za rezanje bez zamora. Štitnik štiti prste. Stalak za noževeidealan je za sigurno skladištenje noževa.

TEHNIČKI PODACI

Duljina noža: 40,5 cm

Duljina oštrice: 26 cm

Materijal: posebna glava noža, karbonska vlakna (ručka)

Boja: srebrna, crna (ručka)

PREDNOSTI I NEDOSTATCI

plus

Nož za kruh ima nazubljenu oštricu i idealan je za rezanje kruha i drugih vrsta peciva.

Oštrica je izuzetno oštra.

Oštrica noža izrađena je od najkvalitetnijeg njemačkog nehrđajućeg čelika.

Jedinstveni sustav za balansiranje noževa prema potrebama kuhara.

Štitnik štiti prste. Glatki prijelaz između štitnika i ručke.

Ergonomska ručka omogućuje siguran, udoban i ugodan zahvat za rad bez zamora.

Nož je pogodan i za profesionalnu upotrebu.

PRAKTIČNI SAVJETI

Umože se prati u perilici posuđa: NE

Nož uvijek perite samo u hladnoj vodi, tako ćete osigurati dugotrajniju oštrinu.

RAZLIKA IZMEĐU ČELIKA, BRUSILICE ZA NOŽE I BRUSNOG KAMENA

Čelik za noževe koristite tijekom redovnog održavanja - neposredno prije svake upotrebe noža. Oštrilo za noževe ili brus, međutim, samo s vremena na vrijeme da vratite izvornu oštrinu noža, tj. kada je nož već stvarno tup.

ČELIK ZA NOŽE

Oštrilo za noževe koristi se za redovito održavanje noževa. S oštrilom za noževe možete jednostavno i brzo vratiti izvornu oštrinu svojih noževa. Koristite čelik za održavanje ruba. Nije lako naoštriti oštricu na već tupom nožu - u ovom slučaju odaberite oštrilo za noževe ili brus. Čelik ima ručku, a brusni dio može imati finiju ili grublju površinu. Čelik nije praktičan za održavanje jako velikih noževa.

Dio za oštrenje čelika može biti izrađen od različitih materijala - dijamant, keramika, specijalni čelik za noževe itd. Odaberite duljinu dijela za brušenje prema duljini oštrica noževakoje ćeš naoštriti čelikom. Za vas imamo čelike za oštrenje s brusnim dijelom od 20 cm do 31,5 cm - specijalno mesarsko oštrenje za oštrenje velikih noževa.

Oštrenje noževa čelikom

broušení nože ocílkou

Držite čelik okomito u jednoj ruci, a nož u drugoj (nagnut oko 20° u odnosu na površinu čelika). Najbolje je imati oslonac (npr. stavite krpu na stol i čelik kako ne bi klizio) kako biste zadržali isti kut po cijeloj oštrici i kako bi oštrenje bilo točno. Rad s čelikom zahtijeva vježbu kako se na oštrici ne bi stvorili neželjeni zubi. Povucite nož od pete do vrha uz oštricu i ponovite isto s druge strane oštrice (20 puta sa svake strane). Pokušajte uvijek držati isti kut koji nož čini s čelikom i nemojte previše pritiskati.

OŠTRAČ NOŽEVA

Oštrilo za noževe služi za vraćanje originalne oštrine noža. Za razliku od čelika za noževe, može se nositi čak i s tupim nožem. Oštrilo za noževe sadrži brusne ploče izrađene od različitih materijala pomoću kojih oštrite nož. Oštrenje noževa s oštrilom je vrlo jednostavno i brzo. Dovoljno je nekoliko puta proći oštricom noža po cijeloj dužini brusnim pločama i ponovno imate savršeno oštar nož. Oštrilo trebate koristiti samo jednom mjesečno ili ako je nož već tup. Za redovito održavanje prije rezanja dovoljan je oštrač noževa.

ŽRVANJ

Kamen za brušenje noževa ima nešto hrapavu površinu. Postoji i brus s dva zrna s jednom stranom grubom, a drugom finom. Kamen za brušenje koristi se za vraćanje izvorne oštrine noževa - kao oštrilo za noževe. Brus mora biti navlažen prije upotrebe, a oštrica noževa mora biti postavljena pod pravilnim kutom u odnosu na njega (otprilike 12 - 15°).

Oštrenje noža brusnim kamenom

broušení nože brusným kamenem

Stavite oštricu noža na jedan kraj kamena i ravnomjerno povucite nož malo udesno prema oštrici. Okrenite nož i povucite na isti način ali u suprotnom smjeru. Uvijek prijeđite cijelom dužinom oštrice. Ipak, pazite da rub oštrivog kamena ne zasmeta oštrici. Povucite nož kao da ćete nožem odrezati tanku krišku od oštrila. Ne stavljajte previše pritisak na nož. Prvo brusite na grublju površinu, a zatim na finiju, gdje zagladite rub i uklonite neravnine.

GRANITET BRUSNOVA

Odaberite zrnatost brusa u skladu s upotrebom noža. Oštrica naoštrena na brusu s većom grubošću idealna je za rezanje mekih i vlaknastih sastojaka kao što su povrće ili meso. Na finijim brusnim kamenima (s manje hrapavosti) dobivate glatku ivicu koja je prikladna za rezanje pritiskom, a ne povlačenjem, na primjer rezanje ili potezanje kože. Rezultirajući rub ovisi o krupnoći (zrnatosti) brusa i kutu pod kojim oštrite nož.

Veličina zrna (debljina) brusnog kamena dana je brojem koji odgovara broju otvora sita po inču (25,4 mm) kroz koje abraziv još pada tijekom prosijavanja. Dakle, što je veći broj, to je sito gušće, a abraziv finiji. Međunarodni standardi FEPA (Federacija europskih proizvođača abrazivnih sredstava) označavaju veličinu zrna, pogledajte tablicu:

Veličina zrna prema FEPA

Ime riječi

7, 8, 10, 12

nepristojan

14, 16, 20, 22, 24, 30

nepristojan

36, 40, 46, 54, 60

srednji

70, 80, 90, 100, 120

nježan

150, 180, 220, 240

vrlo nježan

280, 320, 400, 500, 600

posebno mekan

800, 1000, 1200

ekstra mekan

Celozrnný chléb

PŠENIČNI KRUH BEZ MIJESENJA

Sastojci
3 šalice (708 ml) tople (ne vruće) vode, 1 žlica suhog kvasca, 1 žlica šećera, 1 žlica biljnog ulja (npr. suncokretovo, repičino), 1 žlica octa, 3 šalice (375 g) običnog pšeničnog ili običnog brašna od pira, 2,5 do 3 šalice (324 - 389 g) šalice integralnog pšeničnog brašna, 1 do 1,5 žlica soli, orašasti plodovi, sjemenke po ukusu

Postupak
1. U velikoj zdjeli pomiješajte toplu vodu, kvasac i šećer. Voda ne smije biti vruća, bolje tjelesne temperature, da se kvasac ne pokvari. Pričekajte nekoliko minuta dok ne vidite da je kvasac aktivan i stvara mjehuriće na površini, zatim dodajte ocat i ulje.

2. Dodajte šalicu po šalicu običnog brašna, dobro miješajući tijesto između svake šalice. Sada dodajte integralno brašno i sol, ponovno postupno, dobro miješajući između svakog dodavanja. Ovo će tijesto biti vrlo rijetko, kašasto i ljepljivo. Dodajte sjemenke, orašaste plodove ili što god želite. Možete probati i začinsko bilje, sušene rajčice, češnjak ili prženi luk.

3. Pokrijte čistom kuhinjskom krpom i ostavite da se diže na toplom mjestu oko 30-40 minuta dok se ne udvostruči.

4. Zagrijte pećnicu na 185°C. Pomoću lopatice prebacite tijesto u kalup (dobićete tijesto za 2 štruce). Površinu pospite sjemenkama i pecite oko 50 minuta, dok površina kruha ne porumeni. Već na prvi pogled možete reći da je kruh gotov jednostavno po tome što odstupa od stijenki kalupa i stvara se mali razmak po obodu. Čim kruh izvadite iz pećnice, možete ga lagano gurnuti na rešetku, gdje se lijepo ohladi bez pare. Kako biste provjerili je li kruh već pečen, lupnite po dnu kruha, trebalo bi zvučati šuplje.
Izvor recepta i slika za recept: https://kitchenette.cz/clanek/73-celozrnny-chleb-bez-hneteni

RECEPT ZA DOMAĆI KRUH KARUM

Sastojci

200 g raženog brašna (može i cjelovito), 300 g pšeničnog brašna za kruh, 200 g glatkog pšeničnog brašna (može i pira), cijeli kumin (oko 15 g), 15 g svježeg kvasca, 1 žličica šećera (ili meda) , melasa, ...), 490 ml vode (možete probati i pivo, sirutka), 15 g soli

Domácí kmínový chléb

Postupak
1. Zdrobite kvasac u zdjeli multipraktika . Ako nemate robota, tijesto ćete mijesiti ručno. Dodajte šećer i izmiješajte vilicom u rijetku smjesu. Pomiješajte s vodom i dobro promiješajte pjenjačom.

2. Zatim pospite sve ostalo iz recepta. Uključite robota na malu brzinu i ostavite da mijesi 10 minuta. Ako koristite kućnu pekaru, ostavite da se diže 30 minuta i zatim izvadite tijesto.

3. Složeno i ljepljivo tijesto idealno stavite u plastičnu zdjelu namazanu žličicom ulja. Ako nemate neku s poklopcem, posudu stavite u plastičnu vrećicu. Ostavite da se diže na sobnoj temperaturi jedan sat. Za to vrijeme prevedite jednom. To se radi tako da se rubovi tijesta razvuku i preklope u sredinu tijesta. Može to učiniti u posudi posvuda.

4. Nakon sat vremena lagano namazati strunu i razvaljati tijesto na otprilike kvadrat. Preklopiti i zatezanjem zarolati u oblik krafne. Pospite tijesto raženim brašnom i umetnite kornet tijesta sa šavom okrenutim prema gore. Tijesto možete ostaviti i da se diže u cjedilu koje obložite krpom i pobrašnite. Kada se izvrne, spoj će biti ispod i neće se odmotati tijekom pečenja. Tijesto vratite u vrećicu i ostavite da se diže jedan sat. Nakon otprilike dvadesetak minuta zagrijte pećnicu s kamenom za pečenje i tepsijom za vodu. Ako pečete na plehu, kasnije ga možete podgrijati. Pećnica mora postići minimalnu temperaturu od 250 °C.

5. Dignuti kruh, koji je već potpuno napunio pladanj, pažljivo prevrnite na lopatu za sadnju. Pospite krupnim ili kukuruznim brašnom. Kruh bolje klizi po njoj. Ako pečete na plehu, važno je da ga nikako ne vadite. Brzo se hladi i kruh bi vam popucao po obodu. Pripremite cca 200 ml vruće vode iz kuhala za vodu, britve i lopate za sadnju. Sada će to ići vrlo brzo. Iznad svega, ČUVAJTE se pare!

6. Nabacite kruh na lopatu, narežite ga ako želite i brzo ga gurnite na kamen ili lim za pečenje u pećnicu. Ulijte vodu u donji pleh na dnu pećnice i brzo zatvorite pećnicu. Postavite mjerač vremena na 15 minuta.

7. Zatim smanjite temperaturu na 190-200 °C. Izvadite pleh iz vode i pecite 30 minuta.

8. Ostavite da se ohladi na rešetki. Ne režite topli kruh! Vaš bi se novčanik srušio.

Od navedenih sastojaka pripremit ćete štrucu težine 1200 g.

Izvor recepta i slika recepta: http://www.pazitka.cz/ostatni/domaci-kminovy-chleba-z-drozdi/

Additional parameters

Category: Noževi za kruh
Weight: 0.28 kg
Boja: Crna
Materijal: Nehrđajući čelik
Duljina oštrice: 26 cm
Vrsta proizvoda: Nož za kruh
Kolekcija: De Buyer Fiber Carbon
Margin: E
Veličina: 26 cm
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Be the first who will post an article to this item!

Do not fill out this field: